Prezentacja AMG

Dnia 19 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Publicznych w Szlachcie (woj. pomorskie) odbyła się prezentacja na temat Akademii Morskiej w Gdyni. Nasz absolwent Wydziału Elektrycznego Dominik Gornowicz opowiedział dzieciom o studiach w Akademii, rejsie na Spitzbergen statkiem Horyzont II oraz o swoich projektach związanych z elektroniką.

Dominik przedstawił jak wygląda życie i praca na statku. Jego prezentacja zawierała bardzo dużą ilość zdjęć z Horyzontu oraz Polskiej Stacji Polarnej Hornsund, co w znacznym stopniu zainteresowało uczniów. Dzieci miały okazję sterować jednym z projektów Dominika: zdalnie sterowanym pojazdem trójkołowym zrealizowanym w ramach pracy inżynierskiej. Zaprezentował również projekt robota humanoidalnego eNBo, który został rozpoczęty jeszcze podczas studiów w Akademii. Dzieci miały okazję zadawać pytania, jak i również odpowiadać na pytania przygotowane przez naszego absolwenta.

Dominik Gornowicz obronił pracę inżynierską na kierunku Elektronika i Telekomunikacja o specjalności Elektronika Morska dnia 17 lutego 2017 r. pod tytułem: "Projekt i konstrukcja pojazdu trójkołowego sterowanego za pomocą mikrokontrolera." Promotorem pracy był dr inż. Damian Bisewski, a recenzentem pracy była dr inż. Kalina Detka, obydwoje z Katedry Elektroniki Morskiej.

 

 

Podmiot udostępniający: 

WE

Wytworzył informację:

Kalina Detka
14.07.2017
Wprowadzenie:
K.Detka 14.07.2017
Ostatnia modyfikacja:
K.Detka 14.07.2017