Dostęp dla pracowników

Instalacja w laboratorium

Jeśli chce Pani/Pan zainstalować środowisko MATLAB-Simulink w swoim laboratorium do prowadzenia zajęć dydaktycznych, proszę skontakotowac się z osobą odpowiedzialną za licencję na Wydziale (patrz: zakładka Kontakt).

Licencja na komputery indywidualne

Aby pobrać oprogramowanie dla własnego komputera należy posiadac indywidualne konto w License Center firmy The Mathworks, założone dla adresu mailowego z domeny am.gdynia.pl oraz  uzyskac klucz aktywacyjny dla pracownika od osoby odpowiedzialnej za licencję na Wydziale.

Dla posiadaczy konta w License Center

Aby pobrac oprogramowanie wystarczy zalogować się na własne konto i wybrać opcję Associate to License.

Skojarzenie licencji

Następnie należy podać, uzyskany od administratora wydziałowego, klucz aktywacyjny dla pracownika. Po przyporządkowaniu licencji do własnego konta należy pobrać plik instalatora klikając ikonę pobierania w lini opisującej licencję.

Pobieranie instalatora

Przed pobraniem instalatora należy okreslić wersję oprogramowania i platformę systemową, dla której ma on działać. Pobrany plik umożliwia zainstalowanie środowiska. Procedura ta jest przedstawiona w zakładce Instalacja.

  Zakładanie konta w License Center

 Aby założyć konto w License Center firny The Mathworks należy wybrać opcję Log In na portalu tej firmy albo kliknąć link Zaloguj się do License Center w panelu "Na skróty" po prawej stronie. Następnie należy wybrać opcję Create Account.

Zakładanie konta

Następnie należy wypełnić formularz i potwierdzić swoją tożsamość za pomocą linku przesłanego na podany adres mailowy.

Uwaga! Aby konto mogło być przyporządkowane do licencji TAH, musi zostać założone dla adresu mailowego z domeny am.gdynia.pl.

W trakcie wypełniania formularza wygodnie jest podać od razu klucz aktywacyjny, uzyskany od administartora, przyporządkowujący konto do licencji. Można to także zrobic później, jak to opisano w procedurze dla osób już posiadających konto. Następnie, po zalogowaniu, można pobrać instalator oprogramowania klikając ikonę pobierania.